KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17451007
nr 1745 1007
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Sydländsk by. Signerad, daterad 1929. Olja på duk, 54x63 cm, yttermått inklusive ram: 64x75 cm
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 1 december 2025
kl 19:43:50
300 kr
450 kr
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Gideon Börje
Läs mer om Gideon Börje